HakkımdaMerhaba;

Blog'uma Hoşgeldiniz. Öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum izninizle.

İsmim İlker, 1991 İstanbul doğumluyum. 2015 yılında Marmara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldum. Şu an bir denetim şirketinde çalışmaktayım. Hedefim mesleki bilgimi ve İngilizce seviyemi arttırarak gerekli belgeleri almak ve yurtiçinde ya da yurtdışında refah içerisinde yaşayabilmek.

Bu amacımı gerçekleştirmek istiyorsam İngilizce seviyemin çok iyi olması gerektiğini biliyorum. Çünkü bugün birçok kurum ve kuruluş İngilizceyi çok iyi seviyede bilmeni şart koşuyor. Bu doğrultuda hareket etmenin gerektiğini ne yazık ki biraz geç anladım. Üstelik hem liseyi hem de üniversiteyi İngilizce okumuş, üstelik her iki kurumda da birer yıl hazırlık okumuş olmama rağmen. Okullarımda İngilizce eğitim mevcuttu, ve bu doğrultuda hem lisede hem de üniversitede iyi İngilizce eğitimi aldım. Fakat en büyük hatam kişisel çaba göstermeyişim oldu. Çünkü okulda ne kadar iyi gösterirlerse göstersinler kişinin de bireysel çaba göstermesi şart.

Son 2 yıldır İngilizce konusunda bireysel özveri ve çalışma gösteriyorum. Bu nedenle konuya ilişkin tecrübelerimi bu blog'ta toplamaya karar verdim. Kullandığım kaynakları, faydalı olacağını düşündüğüm her türlü materyali sizlerle paylaşacağım. Bazıları siz okuyucuların da bildiği şeyler olacak. Bahsedeceğim kaynakları görmüş olsanız bile burada gördükten sonra kullanıp faydasını görürseniz ne mutlu bana.

Ayrıca İngilizce sıralamasında 72 ülke içerisinde 51 olup, Avrupa'da Azerbaycan'dan sonra sondan 2. sırada olmamız birçok şeyi anlatıyor. Yaşlı nüfusu geçtim gençlerin bile büyük bir kısmı İngilizce bilmiyor. Üreten, gelişmiş bir ülke olmak istiyorsak çağa ayak uydurmamız gerekiyor. Çağa ayak uydurmanın ilk ve en önemli adımı modern çağın lingua francası olan İngilizceyi bilmekten geçer.

Tabii ki böylesine basit bir blog'un bu denli büyük bir misyonu edinmesi hayalcilik olur. Fakat şahsım adına bir kişiye bile ulaşsam kâr sayarım. En büyük temennim çok kişiye ulaşıp çok kişinin İngilizce öğrenmesine vesile olmak.

Herkese İyi Okumalar ve İyi Çalışmalar. :)

2 yorum: